Vyberáme dizajn sedačky

Moderná, pohodlná a kvalitná sedačka je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Výber tej správnej sedacej súpravy je veľmi dôležitý, pretože v obývacej miestnosti trávime množstvo voľného času či už pozeraním televízie, stretávaním sa s priateľmi alebo oddychovaním s rodinou. Dôležitou požiadavkou dnešnej doby je jej dizajn a štýl. Práve oni  vypovedajú o vkuse a osobnosti jej majiteľa.

moderná sedačka v obývačkeAko si ale vybrať svieži dizajn sedacej súpravy a aké sú najmodernejšie štýly interiérového nábytku? Odpoveďou na túto otázku vám to možno uľahčíme. Dnes je moderné takmer všetko, prelínanie rôznych štýlov, farieb, materiálov a tvarov.

Kokteil štýlov v obývačke

Už dávno neplatí, že vaša pohovka musí ladiť k podlahe, byť v jednej farbe s kobercom alebo závesmi. Práve naopak, dnešné trendy dovoľujú kombinovať druhy jednotlivých materiálov, farby a vzory. Módny comeback hlásia štýly 80. a 90. rokov, ktoré sa stretávajú s francúzskym starodávnym štýlom v kombinácii so súčasným sviežim škandinávskym trendom.

Retro je späť, ekologické bývanie využívajúce staré recyklované materiály je nielen nízkonákladové ale aj in. Čo na tom, že nožičky vašej sedačky sú z kovu a váš stolík je vyrobený z dreva. Chceli by ste nové kreslo, ale farebne sa vôbec nehodí k vašej pohovke? To nevadí. Máte stále pocit, že z vás dizajnér niky nebude? Poradíme vám. Kúpte si sedačku v neutrálnych odtieňoch bielej, sivej alebo zemitej a k nej kombinuje ostatný nábytok rôznych farieb. Nebojte sa žltej, zelenej alebo červenej. Je to pre vás príliš? Kombinujte v rovnakom odtieni. K sedacej súprave v smotanovo bielej farbe vyniknú kreslá v teple zemitej, sivej ale i v čiernej.

Trendy minulých dôb sa opäť dostávajú na výslnie. Ak máte pohovku po babičke nevyhadzuje ju. Kus nábytku z dôb minulých si nebude prekážať s tým ultra moderným. Kombinácia nového nábytku so starým je dnes veľmi populárna. Odlišnosti v materiáloch alebo v dizajne vôbec nie sú prekážkou. Samozrejme aj pre toto kombinovanie platia isté pravidlá. Spájať treba s citom a vkusom.

Od dizajnu k vlastnostiam

Aby sme z našej štýlovej pohovky mali dlhodobú radosť, popri estetike si všímame aj rôzne vlastnosti. Súčasný trh nám ponúka veľké množstvo sedačiek rôznych tvarov, veľkostí ale aj funkcií. Pri výbere si všímame vlastnosti ako variabilita rozloženia, rozkladateľnosť alebo polohovateľnosť či veľkosť úložného priestoru. Dobrá sedačka by mala byt nielen estetická, ale aj funkčná a kvalitná.

Je dôležité vedieť,  koľko priestoru pre rodinu a priateľov chceme vytvoriť. Sedačka sa môže skladať z 3-sedu, 2-sedu, alebo sú dostupné veľkorozmerné sedacie súpravy, ktoré poskytujú priestor aj pre viac ľudí.  Praktickým i finančným riešením pri väčšom množstve ľudí je i taburetka.

Je váš byt malý, alebo naopak máte priestrannú obývaciu izbu a potrebujete ju zaplniť? Vyberte si ten správy tvar sedačky:

  • rovná
  • rohová
  • učková, do tvaru U

Pri rovnej sú dostupné varianty 3-sed, 2-sed a kreslá. Ak chcete umiestniť nábytok do rohu, využite rohovú sedaciu súpravu. Najčastejšou zostavou na trhu je 2-sed+roh+3-sed. Rohové sedačky sa predávajú v rôznych dĺžkach, niekedy býva súčasťou kratšej časti i otoman. Potrebujete usadiť viac ľudí vo svojej priestrannej obývačke? Učkový tvar je správnou voľbou. Mnohé sedacie zostavy poskytujú možnosť navoliť si jednotlivé kusy a vystavať z nich pohovku do tvaru U.

Pri výbere dobrej sedacej súpravy treba myslieť na množstvo vlastností a požiadaviek. Kvalitné materiálny, dobrá konštrukcia alebo funkčnosť. Najdôležitejšie je, aby ste si kúpili takú, z ktorej budete mať dlhodobú radosť a pri používaní vám bude poskytovať pohodlie a pokoj.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s