Je Lyones podvod?

O Lyoness som sa prvý krát dozvedela na niektorom z internetových fór, kde sa niektorí domnievali, že ide o podvod. To vo mne pochopiteľne vyvolalo pomerne silnú nedôveru v tento systém nakupovania, no nakoľko argumenty boli na oboch stranách pomerne silné, pátrala som po ďalších informáciách. Dnes si za to ďakujem.

setrenie-penazi

Podľa môjho osobného názoru ľudia, ktorí považujú systém nakupovania od Lyoness za podvod, buď nemajú dobrú skúsenosť s multilevel marketingom alebo len nepochopili jeho princípy.
To je v podstate aj najčastejší argument: Lyoness je multilevel.
Ja by som to s pokojom v duši potvrdila. Áno, Lyoness je skutočne multilevel, no počiatočná skepsa zo mňa opadla akonáhle som zistila, ako celý systém Lyoness funguje.
Osobne multilevel marketing nepovažujem za ideálnu formu zarábania peňazí, nakoľko je tento systém v mnohých ohľadoch nefér. Tou najväčšou nevýhodou býva fakt, že MLM prináša skutočné výhody často len jeho zakladajúcim členom. No práve táto skutočnosť pri Lyoness neplatí.
Lyoness funguje na jednoduchej myšlienke: „Peniaze späť z každého nákupu.“ Lyones teda šetrí peniaze z nákupu a to každému svojmu členovi. Jednoducho sa Vám na Váš Lyoness účet pripočítava percentný podiel z každého realizovaného nákupu. Ide o garantované jedno percento, čo nie je veľa, no za rok je to pekná čiastka, a keďže peniaze na stromoch nerastú… 🙂 Navyše ide o skutočné peniaze a nie body či virálne drobné, čo je častá praktika vernostných programov iných firiem. Takisto nemusíte mesačne povinne minúť niekoľko desiatok alebo stoviek eur. Nie ste ničím viazaní, proste len nakupujete tak ako doteraz a profitujete zo svojich vlastných nákupov. Jediný rozdiel je v tom, že pri nákupe využívate jednu zo 4 možností platby cez Lyoness.

  1. Lyoness Cashback Card – plastová kartička (platobná karta), používa sa tak, že pri nákupe ju ukážete obchodníkovi a ten Vašu platbu zaregistruje do systému.
  2. Originálne poukážky – poukážky, ktoré si kupujete cez Lyoness Store.
  3. Online nakupovanie – nakupovanie cez Rôzne e-shopy.
  4. Mobilné poukážky – do smartfónu si nainštalujete aplikáciu Lyoness a platbu zrealizujete cez Svoj účet v systéme Lyoness.

Systém nakupovania Lyones vznikol na základe myšlienky Huberta Freidla, ktorý sa pokúšal uplatniť si zľavu na nákup, no jedinou možnosťou bolo nakúpiť viac kusov tovaru. Friedl preto vybudoval sieť, v ktorej obchody ponúkajú množstevné zľavy, ktoré klienti tejto spoločnosti môžu spoločne využívať. Postupne sa z toho stal celkom slušný svetový kolos.
Systémy, ktoré majú blízko k podvodu, si väčšinou chcú ľudí zaviazať nejakou vysoko sumou vopred. V Lyoness je registrácia bezplatná a k ničom nezaväzuje.

Reklamy

2 comments

  1. Spätné upozornenie: Ako a kde ušetriť? | Šetríme.info

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s