Prečo a ako nosiť bižutériu?

Bižutéria sa považuje za pomerne lacnú, jednoducho dostupnú a napriek tomu aj elegantnú a veľmi vyhľadávanú “náhradu“ šperkov. Obľúbili si ju milióny žien po celom svete. V súčasnosti je bižutéria využívaná denne a to ku každému typu oblečenia a na každú príležitosť. Bižutéria najskôr vznikla ako akási náhrada cenných šperkov, ktoré si nie všetky ženy mohli dovoliť. Dnes však už bižutéria nie je synonymom nekvality, ale predstavuje výnimočnú kategóriu módnych doplnkov, na ktoré ani jediná žena nedá dopustiť.

modelka-v-bizuterii

Šperky z ušľachtilých kovov, zo zlata, striebra, alebo platiny sú síce krásne, ale nie práve najlacnejšie. Preto ak chcete oživiť svoj outfit, obráťte svoju pozornosť práve na bižutériu, ktorá je nielen štýlová, ale cenovo neuveriteľne dostupná. Vďaka jej primeranej cene si každá z nás môže vytvoriť primerané zásoby bižutérie, ktorú je možné obmieňať a tak si zlepšovať svoj vzhľad.

Bižutéria je obľúbená u žien v každej vekovej kategórii a to už od tridsiatych rokov minulého storočia, kedy sa o jej popularitu postarala slávna Coco Chanel a jej bižutériu z umelých perál. Už celé desaťročia patrí bižutéria medzi obľúbené módne doplnky, ktoré zdobia každú ženu. K obľúbenosti bižutérie prispeli aj filmové hviezdy a to najmä v štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia. Na filmových plátnach, ale aj v súkromí sa objavovali so štýlovými kúskami. A samozrejme “bežné ženy“ sa chceli slávnym herečkám podobať. Exkluzívnu bižutériu tvorili talentovaní návrhári a ich kúsky často prezentovali aj Elizabeth Taylor, Jane Russell, alebo aj Audrey Hepburn.

Náušnice, náhrdelníky, prstene, náramky, alebo brošne – sortiment bižutérie je neuveriteľne široký. Hoci sú vyrábané z lacnejších materiálov, ako šperky, ich vzhľad je neraz fascinujúci, krásny, alebo aj elegantný. Bižutéria býva tiež aj praktická a vhodná na každodenné nosenie. Bižutériu je možné využiť kedykoľvek a kdekoľvek k oživeniu oblečenia. Či už idete do práce, na obed s priateľmi, na poobednú prechádzku, alebo večer do spoločnosti – zo širokej ponuky bižutérie si určite vyberiete. Bižutéria tvorí skupinu štýlových módnych doplnkov, za ktoré neminiete veľa peňazí.

Bižutéria sa vyrába z rôznych materiálov a to najmä zo skla, plastov, kože, tkanín, ale hlavne z kovov. Kovy sú na výrobu bižutérie ako stvorené. Najmä hliník, ktorý je jednoducho tvárny a ľahký je na výrobu bižutérie veľmi vhodný. Niektoré kovy však môžu vyvolávať aj alergické reakcie. Často nepríjemné reakcie na pokožke vyvoláva nikel, paládium, alebo kobalt. Alergia sa prejavuje sčervenaním kože, nepríjemným svrbením, pľuzgierikmi, malými vyrážkami, alebo dokonca aj opuchmi. Preto je potrebné si bižutériu pozorne vyberať.

V súčasnosti je in a moderné všetko s prívlastkom “maxi“. Maxi náušnice, veľké náhrdelníky, výrazné náramky a extravagantné prstene – všetko pútajúce pozornosť. Dnešná bižutéria je masívna a neprehliadnuteľná! Zabudnite na striedmosť, dnes je všetko výrazné a nápadné. Počas letných mesiacov sú veľmi moderné a vyhľadávané plastové varianty bižutérie. Plastové náramky zdobia zápästia nejednej ženy v slnečných letných mesiacoch. Sú veľmi praktické, pekné a cenovo dostupné. Elegantne zas pôsobia umelé perly, bižutéria z kovov je zas vhodná večer do spoločnosti.

Bižutéria je plnohodnotným módnym doplnkom, ktorý je vhodný využiť ku každému oblečeniu. Každý štýl má v bižutérii svoje zastúpenie. Či už uprednostňujete eleganciu, etno štýl, retro, alebo vintage – bižutériu, ktorý sa hodí k Vášmu imidžu určite nájdete. Bižutéria je v posledných rokoch na vrchole – je využívaná a obľúbená po celom svete. Je krásna, jedinečná a preto je tiež potrebné sa o ňu náležite starať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s