Modelácia a starostlivosť o gélové nechty

Gélové nechty sa stali veľmi obľúbenou možnosťou, ako svoje ruky skrášliť, zlepšiť ich vzhľad a dodať im na elegancii. Všetky ženy dobre vedia, že vypestovať si krásne a zdravé prirodzené nechty nie je vôbec jednoduché. Často nás trápi ich jemnosť a lámavosť a práve v takejto situácii sú gélové nechty tou najlepšou voľbou.

gelove-nechtyŠpeciálny UV gél je možné nanášať na prirodzené nechty, alebo na umelé nechtové tipy, ktoré sa lepia na prírodné nechty pomocou špeciálneho lepidla. Gél, ktorý sa na modeláciu gélových nechtov využíva, obsahuje fotoradikály, ktoré vďaka UV žiareniu spôsobujú vytvrdnutie tohto gélu. Ak modeláciu gélových nechtov vykonáva skúsená nechtová dizajnérka, ktorá využíva len ten najkvalitnejší materiál, nemusíte sa báť poškodenia vlastných prirodzených nechtov.

Pred úpravou nechtov gélovou modeláciou je potrebné prírodné nechty upraviť – nechty odlakovať, ruky vydezinfikovať, nechty skrátiť a povrch nechtovej platničky zdrsniť, aby nechtové umelé tipy dobre držali. Po prilepení tipov sa nechty zbrúsia tak, aby nebolo vidno prechod medzi prírodným a umelým nechtom. Pamätajte, že nechtové tipy musia presne sadnúť na veľkosť nechtového lôžka. Následne sa nanáša gél, ktorý sa necháva vytvrdnúť v UV lampe. Po vytvrdnutí sa nanáša druhá vrstva gélu, tzv. modelovacia vrstva, ktorá sa rovnako necháva vytvrdnúť pod UV svetlom. Posledným krokom je aplikácia tretej vrchnej vrstvy gélu, ktorá celý necht zapečatí.

Gélové nechty majú mnoho výhod, ktoré sme už spomenuli, ale majú tiež svoje nevýhody, na ktoré by sme rovnako nemali zabúdať. Gélové nechty sa nemôžu aplikovať na veľmi krátke nechty, pretože tak by umelý necht nemal na čom držať. Jednou z nevýhod gélových nechtov je tiež skutočnosť, že gél je potrebné si nechávať pravidelne dopĺňať (zhruba raz za mesiac, podľa rýchlosti rastu prirodzených nechtov).

Gélové nechty vám vydržia dlho, avšak nezabúdajte na ich starostlivosť. Ak chcete gélové nechty skrátiť, zásadne používajte pilník, nikdy ich nestrihajte a pri ich odlakovaní používajte bezacetónový odlakovač. Pri domácich prácach, respektíve prácach v záhrade používajte ochranné rukavice, ktoré vaše nechty ochránia. Ak chcete gélové nechty odstrániť, zverte svoje nechty do rúk profesionálnej manikérke. Pri neodbornom odstraňovaní gélových nechtov si totiž môžete veľmi jednoducho poškodiť vlastné prirodzené nechty.

Ak už sa rozhodnete pre umelú modeláciu, vyhľadajte profesionálnu manikérku, ktorá sa v nechtovej modelácii skutočne vyzná a dokáže vytvoriť naozaj krásne, zaujímavé a jedinečné nechty, ktoré budú pútať pozornosť.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s