Prečo sú zimné záhrady také obľúbené?

Bývate v dome so záhradou a túžite svoje bývanie niečím ozvláštniť, vylepšiť, alebo zmeniť jeho vzhľad? Tak skúste popremýšľať nad účelným prepojením interiéru s exteriérom, ktoré pôsobí veľmi pekne a zaujímavo. Prepojiť záhradu so samotným bývaním možno skutočne veľmi jednoducho a to vytvorením zimnej záhrady. Takto môžete mať v obytnom priestore časť zelenej živej krajiny a to dokonca aj v zimných mesiacoch.

Existuje mnoho typov zimných záhrad, preto si určite budete mať z čoho vybrať. Líšia sa svojim tvarom, projektovaním, veľkosťou a materiálom použitým na jej výstavbu. Predovšetkým by ste si čo najskôr mali načrtnúť pôdorys vaše budúcej stavby, aby ste mali aspoň akú takú predstavu, ako bude záhrada vyzerať. Veľkosť zimnej záhrady by sa mala odvíjať hlavne od požiadaviek na jej vnútorný priestor, od zariadenia, ktoré chcete do záhrady umiestniť, teda od nárokov na vybavenie. Zimnú záhradu môžete vystavať svojpomocne, jednoduchšie však je, ak si na jej výstavbu zabezpečíte špecializovanú firmu, ktorá sa takými výstavbami zaoberá.

zimna-zahrada

Drevo, alebo hliník?

Zimné záhrady, teda ich konštrukcie sú často zhotovované z dreva. S drevom sa pracuje skutočne veľmi jednoducho a má skvelé izolačné vlastnosti a práve to sú dôvody, prečo sa pri takýchto stavbách využíva veľmi často. Samozrejme drevo je náročné na ošetrenie, preto sa pri výstavbe využíva kombinovaná konštrukcia zhotovená nielen z dreva, ale aj hliníka.

Hliníkové profily sa na výstavbu zimných záhrad využívajú tiež veľmi často. Sú síce drahšie, ale investícia sa naozaj oplatí, keďže si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu a starostlivosť. Hliníková zimná záhrada sa vyznačuje skvelou izoláciou, preto je možné tieto priestory počas chladných dní aj vykurovať.

Zimné záhrady vyzerajú veľmi esteticky – nudný priestor sa razom dokáže zmeniť na očarujúce miesto, vhodné na oddych, relax a na trávenie príjemných chvíľ s rodinou a priateľmi.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s