Božské krivky vďaka proteínovej diéte

Leto sa blíži a snáď každá žena má plnú hlavu toho, ako schudnúť do plaviek. Zredukovať však svoju hmotnosť nie je vôbec jednoduché, najmä ak skúšame nezmyselné diéty, ktoré vedú k jojo-efektu. Ak chcete schudnúť, musíte to robiť poriadne – zamerať sa predovšetkým na pravidelný pohyb a správny jedálniček. Jednou z osvedčených metód, ktoré patria medzi najobľúbenejšie je proteínová diéta.

Ak chcete skutočne schudnúť, tak bielkovinová, alebo aj proteínová diéta je skutočne vhodná, nesmiete však zanedbávať pohyb a dostatočný príjem živín. Diéta spôsobuje dodatočné spaľovanie tukov a zároveň pravidelným pohybom dochádza k spevneniu tela. Za najväčšie výhodu tejto diéty sa považuje rýchly úbytok hmotnosti – tukového tkaniva. Okrem vonkajších tukových vrstiev sa zbavujeme tiež aj škodlivého brušného tuku.

Bielkovinová diéta. Komu je určená?

Proteínová diéta spočíva vo zvýšenom príjme bielkovín a v obmedzení sacharidov nachádzajúcich sa v strave. Je určená pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť prebytočných kilogramov. Je známy fakt, že proteínová diéta sa stala základom pre mnohé iné diéty.

Proteínová diéta – recepty

Jedálniček a teda recepty sú v proteínovej diéte veľmi dôležité. Recepty sú však skutočne veľmi jednoduché.

  • Raňajky. Na raňajky je najvhodnejšie celozrnné pečivo, light mozzarella, kúsok zeleniny, alebo tvaroh s nízkym obsahom tuku s kúskom ovocia.
  • Desiata. Jablko, pomaranč, hruška.
  • Obed. Kuracina s kopčekom ryže a zeleninovým šalátom. Kuracie prsia možno nahradiť morčacinou, alebo teľacím mäsom.
  • Olovrant. Jogurt, alebo celozrnný chlebík so šunkou.
  • Večera. Aj večera je pri proteínovej diéte veľmi dôležitá. Večer si môžete dopriať zeleninový šalát s filé, alebo chudým steakom, či dusené kura s prílohou.

Je jasné, že proteínová diéta – recepty musia tvoriť potraviny, ktoré sa obsahujú dostatočné množstvo bielkovín. Netreba však zabúdať ani na dostatočný príjem vitamínov a minerálov, ktoré organizmus tiež potrebuje.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s