Košele by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy

Ak sa hovorí o košeliach, určite si predstavíte elegantnú a dobre padnúcu pánsku košeľu na krásnom chlapovi. Ale nie, košele už dávno nie sú len výsadou mužského pokolenia a stále častejšie ich vídame aj na trendových ženách, ktoré sa v móde jednoducho vyznajú. Pýtate sa, prečo košele a nie blúzky? Pretože aj košeľa dokáže pôsobiť elegantne a vkusne a pri zvolení správnych doplnkov bude konečný výsledok veľmi šik.

Dámska košeľa a blúzka. Aký je medzi nimi rozdiel?

Blúzku možno charakterizovať ako výhradne ženský prvok v šatníku, je veľmi ženská, doplnená o drobné detaily, zdobenia, volány, alebo čipku. Naopak dámske košele sú strohé, elegantné a vyzerajú, akoby boli práve vytiahnuté z pánskeho šatníka. A prečo si mnoho dám obľúbilo práve takýto kúsok? Pretože je veľmi praktický, je možné ho nosiť na formálne, aj neformálne udalosti, do práce, na večere, rôzne stretnutia a podobne.

Klasická dámska košeľa má svoj zaužívaný rovný strih, vpredu býva doplnená o vrecká na prsiach. Môže mať nielen dlhé, ale aj trojštvrťové, či krátke rukávy, ktoré sú vhodné do teplejších dní. Nemej formálne dámske košele sú vhodné na voľné dni, na trávenie času s rodinou, alebo priateľmi. Sú pohodlné a zároveň aj veľmi praktické. V súčasnosti sú obľúbené aj košele, ktoré sú vpredu krátke a vzadu zas o čosi dlhšie. Pri zvolení správnych nohavíc môže takáto kombinácia vyzerať viac než dobre.

Kárované a štvorčekové košele – top kúsok v dámskom šatníku

Dnes nájdete v predajniach a butikoch košele v rôznych strihoch, farbách a vzoroch. Za najobľúbenejšiu vzorovanú košeľu však určite môžeme považovať károvanú, alebo štvorčekovú košeľu, ktorá si získala priazeň mnohých žien. Nejde len o zaužívanú červeno čiernu károvanú košeľu, pretože teraz všetky dámske košele hýria farbami. Farebné kombinácie sú nevyčerpateľné, preto si každá dáma nájde takú, ktorá ju skutočne osloví.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s