Cena plastových okien nemusí byť vysoká

Spomínate si na ten začínajúci boom moderných plastových okien, kedy sa cena tohto tovaru šplhala do skutočne poriadnej výšky a vyžadovala si významné investičné rozhodnutie? To sa bavíme o čase niekedy na začiatku 21.storočia, kedy sa vo veľkom začínala výmena klasických drevených okien za tie plastové.

Dnes už aj tí najväčší skeptici musia uznať, že plastové okná majú oproti ich predchodcom množstvo nesporných výhod a plusov. Či už sa bavíme o estetike, izolačných vlastnostiach či celkovom prevedení, všade tieto okná suverénne vyhrávajú. A cena? Tá sa tiež za tie roky prijateľne znížila a dnes sú plastové okná oveľa dostupnejšie.

Je to v podstate klasický cyklus pri uvádzaní produktu na trh. Na začiatku je pomerne vysoká uvádzacia cena, spojená s veľkým dopytom, keď spotrebitelia berú daný tovar ako skvelú novinku a chcú ho mať okamžite doma. Preto sú ochotní zaplatiť aj viac, čo bol príklad plastových okien z rozhrania storočí. Ak si dnes zadáte do internetového vyhľadávača pojem ,,plastové okná cena,“ tak okamžite zistíte, že cena niektorých druhov týchto okien naozaj výrazne klesla. A to je ďalší dôležitý bod  – vieme, že populácia Slovenska je z väčšej miery tvorená obyvateľmi s príjmami strednej alebo nižšej výšky. Čiže nie každý si môže dovoliť luxusné či drahšie tovary, medzi ktoré sa medzičasom zaraďovali aj plastové okná. Dnes už však cena klesla pod hranicu, keď si tieto peniaze môže dovoliť zaplatiť aj chudobnejšia rodina, pričom vie, že im nákup plastových okien mierne zníži náklady za energie a hlavne sa zvýši ich kvalita života. Rozhodovanie je potom v takomto prípade jednoduché, nízka cena ho len uľahčuje. Navyše, dnes už môžu spotrebitelia pre nákup plastových okien využiť internetové obchody a pre nákup tak prakticky ani len musia odísť od klávesnice svojho počítača.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s