Vhodný svadobný dar

V našich končinách nie je bežné, že si budúci manželia spisujú zoznam vecí, ktoré by radi dostali ako svadobný dar od hostí. Takto sa svadobčania dohodnú kto čo kúpi a majú po starostiach. 

Naopak, výber darčeka na svadbu nechávajú na hosťoch, čo býva veľmi náročná úloha. Kúpiť sadu hrncov, mixér a iné podobné prostriedky do domácnosti je veľmi neoriginálne a častokrát sú tieto dary nevyužité. Svadobný dar by mal byť aspoň niečim originálny a najmä hodnotný.

Veľa ľudí tento problém vyrieši tým, že mladomanželom dajú do daru určitú čiastku peňazí. V dnešnej dobe to mladomanželia asi najviac ocenia, nakoľko peniaze na začiatok nového spoločného života sa vždy zídu, napríklad pri zariaďovaní spoločnej domácnosti, alebo na svadobnú cestu. Niektorí však považujú tento typ daru za neosobný a radšej uvítajú niečo osobnejšie.

Vhodným darom sú aj darčekové alebo zážitkové poukážky. Nikto neodmietne romantický wellness pobyt, ktorý môžu mladomanželia využiť aj ako svadobnú cestu. Ak viete o budúcich manželoch, že radi zažívajú adrenalínové dobrodrúžstvá, doprajte im let balónom, zoskok padákom či vyhliadkový let. K týmto zážitkom sa určite hodí aj dobrý fotoaparát či kamera, ktorá tieto zážitky zveční.

Podarovať môžete aj praktické dary, ktoré sa hodia a sú potrebné do domácnosti. Nezabudnite sa ale vopred informovať, či dar, ktorý chcete mladomanželom kúpiť už náhodou v domácnosti nemajú. V tom prípade by bola vaša kúpa zbytočná, preto sa skúste priamo ich alebo tajne prostredníctvom priateľov dopredu popýtať, aby nevznikla takáto nepríjemná situácia, ktorá sa na svadbách stáva pravidelne.

Pokiaľ chcete byť výnimoční a originálni, podarujte budúcim manželom vami vyrobený darček. Môže to byť napríklad časozberné video alebo fotoalbum, ručne zdobený fotorámik, alebo ak ste talentovaní na maľovanie, môžete páru podarovať vami namaľovaný obraz dvojice a rôzne iné veci, ktoré sú podľa vás originálne a ktoré vyčaria úsmev na tvárach mladomanželov.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s