Chudneme s proteínami

S proteínovými diétami sa teraz akoby vrece roztrhlo. Niet sa čomu čudovať, sú naozaj účinné, avšak aj pri nej si treba dávať na určité veci pozor.

Bielkovinová metóda chudnutia je postavená na báze zvýšeného príjmu proteínov, teda bielkovín. Ak chcete schudnúť, je ideálnou voľbou, avšak nemôžete zabúdať na to, že je potrebný aj pravidelný pohyb a dostatočný prísun živín. Telo totiž nepotrebuje len bielkoviny, ale aj ostatné živiny. Výhodou proteínov je, že majú zvyčajne nízky, respektíve stredný glykemický index, je akousi zábranou toho, aby ste mali chuť na sladké. Ak to však s bielkovinami, najmä živočíšnymi, preženiete, môže si spôsobiť nemalé problémy.

Kvalitnejšie svaly vďaka bielkovinám

Ak ste sa rozhodli pre proteínovú diétu, je dôležité, aby ste sa hýbali. Jedine vtedy bude účinná a efektívna. Vďaka nej totiž skvalitňujete svoju svalovú hmotu, čo sa prejaví zrýchleným metabolizmom.

Nezabúdajte na zeleninu

Neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička by malo byť najmä chudé mäso, ktoré sa nachádza najmä v hydine, hovädzom mäse, rybách, mliečnych výrobkoch, ale aj strukovinách ako sója či hrach. Nezabúdajte však na dostatočnú konzumáciu zeleniny a ovocia. V prípade, že chcete schudnúť, mali by ste každý deň zjesť približne 1 až 1.5 gramu bielkovín na každý kilogram hmotnosť. Ak teda vážite napríklad 90 kíl, denne by ste mali zjesť asi 90 až 130 gramov bielkovín. Pri tvorení jedálnička však treba prihliadať hlavne na váhu a tiež aj na vek a zdravie.

Ukážkový jedálniček, ktorým sa môžete inšpirovať

Na raňajky si dajte nízkotučný tvaroh s jedným kusom ovocia, na desiatu zas proteínovú tyčinku. Dostatočný prísun bielkovín na obed získate so 120 gramami kuracích pŕs s jedným kopčekom ryže a zeleninovej oblohy. Na olovrant si môžete dopriať celozrnný chlieb so šunkou a nezabudnite na zeleninu. A večera bude znovu zeleninová – zeleninový šalát.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s