Prejdite cez STK s ľahkosťou

Vlastniť auto, platiť poistku a jazdiť na ňom nie je to jediné, čo na vás pri jeho vlastnení čaká. Rovnako ako my pravidelne (aspoň by sme mali) navštevujeme lekárov s cieľom preventívnej prehliadky, samozrejmosťou by mali byť aj pravidelné návštevy autoservisu a nevyhnete sa ani STK.

STK je skratka stavu technickej kontroly. Ak ju nemáte platnú, s autom sa nemôžete ani len pohnúť. Preto by ste sa na ňu mali poriadne pripraviť. Ako? Poradíme vám.

Nezabudnite, každé dva roky!

STK je potrebné absolvovať každé dva roky. Pred samotnou kontrolou by ste mali so svojím štvorkolesovým tátošom navštíviť i profesionálny autoservis, ktorý vám dá auto do parády a vy sa nebudete musieť takmer o nič starať. Ak prípravu na STK zanedbáte, môže sa vám stať, že vás z STK jednoducho vyhodia. S našimi radami sa však nič také nestane.

Ach ten motor

Autoservis skontroluje funkčnosť motora, hlavne stav rozvodového mechanizmu. Posvietia si aj na to, či je v motore dostatok oleja a rovnako i to, či má správnu hustotu. Olej tiež nemôže presakovať cez tesnenia. V servise by nemali zabudnúť ani na motorový priestor. Pozornému oku automechanikov by nemali ujsť poškodené hadice, nádobky na kvapaliny či vzduchový filter.

Žiadne blikajúce svetielka na palubovke!

Predstavte si situáciu, že pôjdete so svojím autom na kontrolu a na palubovke vám budú svietiť výstražné svetielka. Nemožné! Pamätajte na to, že treba odstrániť všetky chyby, aby svetielka nemali prečo svietiť. Pomôže vám v tom diagnostika, ktorú vykonáva každý dobrý autoservis.

Nezabudnite ani na brzdy

Zabudnúť nemožno ani na brzdy. V centre pozornosti by mala byť brzdová kvapalina a tiež to, v akom stave sa brzdový systém nachádza. Je to z toho dôvodu, že na kontrole vám budú merať aj silu bŕzd. Dajte si preto na brzdách záležať, inak budete nemilo prekvapení.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s