Prečo sa rozhodnúť pre hliníkové okná?

Čaká vás výmena okien a neviete sa rozhodnúť medzi plastovými a hliníkovými oknami? Pri rozhodnutí treba brať do úvahy viaceré hľadiská, ktoré by mali okná spĺňať. Na základe vašich požiadaviek si môžete v dnešnej dobe vybrať medzi kvalitnými hliníkovými, ako aj plastovými oknami.

Obľúbenou voľbou v dnešnej dobe sú hliníkové okná. Hliník je vo všeobecnosti považovaný za ekologický materiál, ktorý neobsahuje ťažké kovy ani nečistoty a nie je nebezpečný pre ľudský organizmus. Hliníkové okná si zachovávajú svoje ekologické výhody počas celej životnosti. Profil hliníkových okien je pevný a odolný proti rôznym zaťaženiam a súčasne sa málo deformuje. Okrem priaznivých funkčných vlastností pôsobí hliník elegantne a svojimi čistými líniami dopĺňa modernú architektúru. Medzi najväčšie výhody hliníkových okien patrí statická odolnosť a nosnosť, ktorá umožňuje vyrobiť veľkoplošné okná a presklené steny. Benefitmi hliníkových okien sú aj nízka hmotnosť, vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom, dlhá prirodzená životnosť, takmer nulová údržba, nehorľavosť a odolnosť voči násilnému vypáčeniu, recyklovateľnosť a elegantný dizajn.

Hliníkové systémy majú v stavebníctve stále väčšiu popularitu, najmä pre výbornú variabilitu a stabilitu. Veľkou výhodu oproti plastových okien je pevnosť profilu, ktorá umožňuje úzku šírku. Z hliníku sa bežne vyrábajú všetky druhy okien, ako napríklad otváravé, sklopné, posuvné, fixné ako aj skladacie systémy okien. Hliníkové okná sú využívané najmä vo verejnom stavebníctve, no v posledných rokoch začali prenikať aj do súkromného sektora. Hliníkové okná sú vyrábané v širokej škále rôznych farebných profilov. Od striebornej, bronzovej, cez čiernu až po povrchy imitujúce drevo. Hliníkové okná prešli dlhým vývojom a dnes sú ich tepelné parametre porovnávané s parametrami plastových okien.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s