Zdravý životný štýl = zmena návykov

Mať peknú, štíhlu postavu môže mať v podstate každá z nás, všetko však záleží od toho, koľko snahy do toho vynaložíme. Základom všetkého je strava. Na internete je v dnešnej dobe už toľko blogov zameraných na zdravý životný štýl, že je veľmi jednoduché s ním aj začať, pretože vám v podstate ponúkajú návod ako na to.

Recepty na chudnutie sú takisto obsahom týchto blogov a keď k tomu prídate aj pohyb, kilá pôjdu dolu ani nebudete vedieť ako.

Ak však chcete začať so zdravým životným štýlom, musíte od základov zmeniť vaše stravovacie návyky. Musíte upustiť od zaužívaných receptov, nie ich len pomeniť, ale úplne vylúčiť a začať sa stravovať úplne inak, ako ste boli zvyknutí. Na začiatku sa vám budú zdať tieto zdravé jedlá určené na chudnutie fádne a bez chuti, kedže soľ by sa mala používať len minimálne a takisto aj dochuchovadlá, tuky či cukry, no časom si na to zvyknete.

Mali by ste si hladať kombinácie jedál, ktoré by vám mohli teoreticky chutiť a zároveň by mali mať aj priaznivé energetické hodnoty. Treba však myslieť na to, že pri chudnutí treba mať veľkú trpezlivosť, pretože trvá dlhšie, kým si telo zvykne na nové návyky a začne ich aj spracovávať.

Tu máme pre vás tip na skvelý, ľahký a najmä zdravý obed.

Cuketové lodičky s tuniakom

Na tento recept budeme potrebovat:

  • 800 g cukety
  • 150 g tuniaka vo vlastnej šťave
  • 1 natvrdo uvarené vajce
  • 50 g údeného tofu

Postup:
Cuketu jemne ošúpeme, rozkrojíme po dĺžke na polovicu, vnútro vydlabeme a vložíme ich do hlbšieho pekáča vydlabanou časťou hore.
Vydlabanú dužinu nevyhadzujeme, ale nakrájame ju na menšie kúsky, prídame k nej tuniaka z konzervy, uvarené a nakrájané vajce, prisypeme provensálske korenie a všetko spolu premiešame.
Cukety posypeme sladkou paprikou, čiernym korením a do vnútra vložíme už pripravenú zmes. Na vrch tejto cuketovo-tuniakovej zmesy prídame nastrúhané údené tofu.
Takto pripravené cukety podlejeme vodou, prikryjeme pekáčom, vložíme ich dusiť do rúry na 30 minút. Po 30 minútach odkryjeme pekáč a necháme ešte piecť 10 minút.

K tomuto jedlu sa perfektné hodí šalát z čerstvej paradajky, uhorky a papriky pokvapkaný lyžičkou panenského olivového oleja. Dobrú chuť.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s