Dajte stop veľkému brušku

Za väčšie bruško, ktoré je skôr akoby nafúknuté, nemôže vždy nadváha spôsobená zlou životosprávou. Niekedy sa len stáva, že vaše telo zadržuje v sebe viac vody, akoby skutočne potrebovalo. Často je to spôsobené len nedostatočným prísunom tekutín alebo nedostatkom niektorej zo živín.

Prinášame vám pár osvedčených receptov na chudnutie, s ktorými sa pneumatika raz a navždy stratí z vášho dohľadu.

Dávajte pozor na soľ

Skôr ako ochutnáte jedlo držíte v ruke soľničku? Všetko solíte hneď dvakrát a vaši známi vám hovoria, že by ste to s tým solením nemali preháňať? V tom prípade sa niet čomu diviť, že v sebe zadržiavate viac vody než koľko je naozaj potrebné. Telo sa síce dokáže so soľou vysporiadať, ale len v obmedzenom množstve. Ak svoj organizmus pravidelne presoľujete, zaťažujete tým svoje ľadviny, ktoré nezvládajú filtrovať a odvádzať z tela sodík.

S chuťou sa zahryznite do banánu

Zadržiavanie vody v tele môže byť spôsobené aj nedostatkom draslíku. Tento minerál je zodpovedný za vyrovnávanie elektrolytov v organizme, ktoré zasa majú v kompetencii roznášať tekutiny rovnomerne do jednotlivých tkanín, čím regulujú množstvo vody. Okrem toho draslík stimuluje obličky tak, aby odvádzali z tela všetky škodlivé látky. Ak vám chýba draslík, zahryznite sa do banánov, sušených marhúľ alebo slnečnicových semiačok.

Probiotiká pre ploché bruško

Probiotiká, ktoré sa nachádzajú v jogurte, sú skvelé nielen ako prevencia proti gynekologickým problémom, ale perfektne fungujú aj na vyrovnanie množstva vody v tele. Probiotiká obnovujú prirodzenú mikroflóru v črevách, čím eliminujú nadúvanie a plynatosť. Dávajte si však pozor – nie všetky jogurty tieto účinky majú. Musíte siahnuť po nesladenom bielom, nie po sladených ovocných jogurtoch.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s