Poznáme 5 dôvodov, prečo spať nahí

Milé dámy, neviete si predstaviť spánok so svojím obľúbeným flanelovým pyžamom? V tom prípade by ste nasledujúce riadky buď nemali čítať, alebo sa zamyslieť nad tým, či svoje látkové pyžamo nevymeníte za svoje telo. Prinášame vám totiž päť dôvodov, prečo je lepšie spať odetá v Evinom rúchu.

Nehovoríme, že by ste sa dámskeho pyžama mali zbaviť úplne. Aspoň v zimných mesiacoch nie. Avšak v lete, kedy sa ortuť teplomera šplhá do závratných výšok, by ste svoje pyžamo mohli odložiť do zadnej poličky v skrini a vytiahnuť ho vtedy, keď vám mráz bude klopať na dvere.

Dámske pyžamo odhoďte a vyspite sa do ružová nahá. Tu sú dôvody, prečo:

 1. Ste si s partnerom bližší

  A to nielen fyzicky, keďže vám v kontakte medzi vašimi telami nebránia žiadne vrstvy látky, ale aj psychicky. Výskumy totiž preukázali, že páry, ktoré spia nahé, sú šťastnejší ako tí, ktorí spia v pyžame. Ktovie, čím to bude.

 2. Blahodarné účinky na intímne partie

  Hlavnou úlohou pyžama je zahriať a všetci veľmi dobre vieme, že kde je teplo, tam sa páči aj mikróbom. Obzvlášť v ženských intímnych partiách, kde je teplo a vlhko. To hrá do karát rôznym kvasinkovým infekciám, a preto nabudúce nechajte pyžamo v skrini!

 3. Silnejšia imunita

  Kontakte tela s telom spustí vo vašom organizme veľa pozitívnych reakcií, ktoré súvisia s lepšou obranyschopnosťou tela. Navyše sa zvyšuje hladina oxytocínov v krvi, znižuje sa krvný tlak a tým sa zlepšuje schopnosť nášho organizmu sa regenerovať.

 4. Kvalitný spánok

  Je všeobecne známe, že ak sa chceme dobre vyspať, nemali by sme mať v spálni veľmi teplo. Ak sa naše telo prehreje, spí sa nám horšie. Dokonca sa zistilo, že ľudia, ktorí trpia poruchami spánku, majú v priemere vyššiu teplotu povrchu tela než zdraví ľudia.

 5. Nahota je pre nás prirodzená

  Teraz vo veľkej miere prišlo do módy akési sa navracanie k starým zvykom našich predkov. Z množstva súčasných trendov spomenieme napríklad paleo diétu alebo využívanie byliniek namiesto „napchávania“ sa chemickými liekmi. A preto je dobré si uvedomiť fakt, že naši predkovia v lete nespávali v pyžame, ale nahí.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s