Keď sú okná a dvere z hliníku

Vedeli ste, že kovové rámy sa pri oknách používali už od 16. storočia? Namiesto tvrdých kovov dneška sa používalo mäkké olovo.

Doba však pokročila a dnes máme namiesto olovených okien s vitrážami na výber z množstva materiálov, ktoré sa líšia vlastnosťami, či cenou: plast, drevo, kov, a ich ľubovoľná kombinácia.

Každý z materiálov má svoje výhody a nevýhody – plastové okná a dvere bývajú spravidla najlacnejšie, no majú najväčší dopad na životné prostredie, drevené okná a dvere sú estetické, no vyžadujú si patričnú starostlivosť, aby vám investícia nevyšla nazmar.

Hliník sa môže javiť ako dokonalý materiál pre okná a dvere: pevný aj po rokoch, dokáže odolávať zvýšenej záťaži a pritom sa nedeformovať. Je ideálny aj pre neštandardné, či nadrozmerné inštalácie.

Hliníkové okná a dvere majú takmer 100% podiel pri komerčných novostavbách – nakoľko sa vďaka pevnosti môžete rozhodnúť pre stenčenie rámu okna, získate tak estetickejší vzhľad.

V neposlednom rade ušetríte aj za náklady na osvetlenie – tenší rám znamená viac prepusteného svetla.

Hliníkové okná a dvere sú zároveň bezpečné – sú takmer nezničiteľné, vysoko odolné a aj po desiatkach rokov budú vyzerať esteticky.

Hliníkové okná a dvere vďaka kombinácii s plastom, či drevom zlepšujú aj jeden z najväčších nedostatkov a to vysokú tepelnú vodivosť. Tepelnoizolačná vložka nielen zabraňuje prestupu tepla z miestnosti von, ale plní funkciu zvukovej izolácie.

Hliníkové dvere a okná sú vďaka týmto vlastnostiam na vrchole pomyselného rebríčka ceny a kvality. Pokiaľ sa ale pozrieme na hliníkové dvere podrobnejšie, zistíme, že vyššie obstarávacie náklad sa nám pri dlhodobom používaní bezpečne vrátia.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s