Pocíťte čaro dreva

Neviete, ako ošetriť nový drevený plot, vonkajšiu lavičku alebo podlahu napadnutú červotočom? Poradíme vám, aký prípravok zvoliť na ošetrenie konkrétnych drevených predmetov, aby bolo drevo krásne a zdravé čo najdlhšie.

Predmety z dreva nás obklopujú či už u nás doma, alebo na záhrade. Radi si vyberáme prírodný materiál pre jeho príjemný vzhľad a krásnu štruktúru. Avšak o svoje pergoly, lavičky, masívne podlahy či nábytok je potrebné sa  dobre starať, aby po dlhý čas odolávali nielen času, ale i škodcom a nepriaznivému počasiu. Aký prípravok na ošetrenie drevených predmetov je vhodný napríklad pre nový plot alebo okenné rámy?

Krovy v novostavbe
Zvolenie správneho prípravku je veľmi dôležité predovšetkým pre impregnáciu krovov domu, aby vám nespadla strecha na hlavu. Následné opravy sa vám môžu veľmi predražiť.
Kvalitná impregnácia dokáže drevo ochrániť proti pôsobeniu drevokazných húb, plesní a drevokaznému hmyzu. Pre novostavby sú ideálne prípravky, ktoré sú určené na preventívnu povrchovú  ochranu dreva v interiéroch i exteriéroch. Prípravky tohto druhu sa používajú aj na preventívnu povrchovú ochranu muriva a omietok, aby ich nenapadli drevokazné huby.
Interiérový nábytok a drevená podlaha napadnutá červotočom
Máte doma starú komodu po babičke, ku ktorej máte citové puto, ale v noci sa z nej ozýva červotoč? Alebo ste si krásny kúsok priniesli z bazáru a zistili ste, že v ňom máte nepozvaných hostí?
Likvidáciu drevokazného hmyzu v nábytku alebo v drevenej podlahe spoľahlivo zaistíte dlhodobou preventívnou ochranou. Určené sú na to prípravky, ktoré obsahujú regulátory rastu hmyz, to znamená, že zaisťujú likvidáciu hmyzu vo všetkých jeho vývojových štádiách. Drevo tým dlhodobo chránia pred ďalším napadnutím.

Nový drevený plot 
Postavili ste si nový plot a chcete, aby vám dobre slúžil čo najdlhšie? Drevo, na ktoré neustále pôsobí rozmarné počasie, potrebuje naozaj kvalitnú starostlivosť. Pred aplikáciou lazúry najskôr zjednoťte savosť povrchu a preventívne ho ošetrite napúšťadloms biocídnym účinkom.
Dlhodobý preventívny účinok proti drevokaznému hmyzu, plesniam, drevokazným a drevosfarbujúcim hubám poskytne dreveným výrobkom, ako sú ploty, obloženie balkónov a pergoly, kvalitné napúšťadlo. Po aplikácii drevené prvky natrite  vybraným odtieňom vodou riediteľnej lazúry.

Ako na záhradný nábytok?
V prvom rade vyberte správny liek na ošetrenie dreveného záhradného nábytku. Email je vodoodpudivý, svetlostály a dlhodobo odolný poveternostným podmienkam. Má tiež výbornú kryciu schopnosť.

Starý drevený plot
Ošumelý povrch starého dreveného plota oživí dekoratívne lazúra, ktorá ho zároveň ochráni pred vodou. Lazúra sa vyznačuje výbornou penetráciou do dreva, zvýšenou vodoodpudivosťou, veľmi ľahkou obnovou starého náteru a výbornou priľnavosťou ďalšieho náteru. Tenkovrstvá lazúra sfarbuje povrch dreva, pričom pod náterom zostáva dobre čitateľná štruktúra dreva.
Náter záhradného nábytku, plotov, pergol či okien bude dlhodobo odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, nebude praskať, ani sa lúpať.
Interiérový nábytok bez povrchovej úpravy
Nábytok alebo vybavenie interiéru z mäkkého dreva by ste mali chrániť pred ušpinením a vodou. Doprajte svojmu drevenému nábytku dotyk prírody, a to prostredníctvom náteru, ktorý zachová jeho prirodzený vzhľad.
Pergola
Pre pergoly, ploty a drevený záhradný nábytok je tiež vhodný prípravok na prírodnej báze, ktorý sa skladá zo zmesi prírodných olejov, preniká hlboko do dreva a chráni ho tak proti vode a poveternostnými vplyvmi.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s