5 tipov, ako mať v kabelke poriadok

Kde mám mobil? Stratila som kľúče? Tiež večne lovíte  medzi papierovými vreckovky, žuvačkami, krémom na ruky a účtenkami z kaviarne? Urobte si konečne poriadok v kabelke! Váš život bude menej stresujúci.

Keď ráno v strese hľadáte kľúče, len zvyšujete svoj krvný tlak a len ťažko sa “naštartujete” na prežitie pekného dňa.  Takýchto situácií môžete zažiť veľmi veľa. Napríklad si predstavte situáciu v električke, kedy vám donekonečna vyzváňa mobil a vy ho nakoniec vylovíte z vedľajšej priehradky, kam ste si ho ráno dali, aby ste ho mali po ruke. V tej chvíli si väčšina žien pripadá nemožná, hlúpa, nesústredená. Vyhnúť sa takýmto banálnym, ale nepríjemným situáciám je však pomerne jednoduché. Poradíme vám, ako na to.

1. Zistite, ako žijete, a podľa toho si kúpte kabelky. Ak je treba, tak aj dve!

Ste na materskej dovolenke a kočík nepustíte z ruky? Nosíte na rokovania veľa “papierov” alebo ťaháte po práci z obchodu domov chleba a mlieko?Ak čakáte, že do “pracovnej” kabelky napcháte banány a jogurty pre rodinu, ste na najlepšej ceste zničiť nielen kabelku, ale aj svoje nervy. Riešením bude, ak si kúpite nákupnú tašku z kvalitnej látky, do ktorej nákup naskladáte.  A stále ju noste v kabelke, aby ste ju mali pri sebe, aj vtedy, keď neplánujete ísť do obchodu. Nikdy neviete, kedy vám zavolá manžel, že niečo chýba v chladničke a vy musíte ísť na nákup.

Dve kabelky sú ideálne aj pre mamičky s kočíkmi. Jedna na kočík a druhá malá na dôležité drobnosti, ako sú peniaze a mobil. Najmä v MHD alebo na ihrisku to veľmi oceníte. A ženy , ktoré pracujú? Tie sa musia samé rozhodnúť, čo im vyhovuje viac. Dneska sú aj počítače veľmi malé, ale dokumenty A4 zatiaľ nikto nezmenšil. Rozhodnite sa, či pre vás bude ideálne riešenie malá plus veľká, alebo jedna väčšia na všetko. Voľba dvoch kabeliek môže byť lepšia aj pre váš chrbát – ak váhu rozložíte na obe ramená, je to lepšie, než preťažovanie len jednej polovice tela. Kvôli jednostrannému preťažovaniu chrbtice sa môžu objaviť bolesti hlavy, chrbtice alebo skolióza. Ak už týmito zdravotnými problémami trpíte, nevhodná alebo príliš ťažká kabelka rozvoj týchto komplikácií len podporia.

2. Kúpte si organizér

Kúpite ho vo vybraných obchodoch. Organizér vám uľahčí prekladanie vecí z jednej kabelky do druhej, ak ich  často striedate, a udrží vo veciach základný poriadok. Organizér používa veľa žien. Do kabelky, ktorá sa im práve hodí k oblečeniu, dajú celý organizér a je po práci.

3. Konajte vedome, žite v prítomnosti

Môžete to brať ako cvičenie sebarozvoja:. Keď si dávate veci do kabelky, robte to vedome. Najmä ráno je to niekedy ťažká úloha aj pre majstra. Efekt? Budete určite vedieť, kde čo v kabelke  máte. To, že všetko následne rýchlo nájdete, posilní vaše sebavedomie a pokoj, keď na schôdzke či porade siahnete presne po veci, ktorú potrebujete.

4. Dávajte veci na rovnaké miesto

Ukladanie vecí do stále rovnakých kapsičiek či na rovnaké miesto je základ. Aj keď meníte kabelky, môžete si v ukladaní jednotlivých drobností urobiť systém. Základom je do jednej kapsičky umiestniť mobil a do ďalšej kľúče.

5. Upratujte, starajte, opravujte

Niektoré ženy každý deň všetky veci z kabelky vyberú a druhý deň je dajú do inej, pretože často striedajú outfit. Je to ideálne riešenie pre udržanie poriadku v kabelke. Ak kabelku nemeníte, urobte si v nej raz za týždeň väčšie upratovanie.

Ak chcete krásnu kabelku na dlho, vyberte kvalitnejšie materiály od preverených značiek. Kožená kabelka predsa len vydrží dlhšie než koženka či iný syntetický materiál. Jednoduchá starostlivosť je o kabelky z textilu, hodíte ich do práčky a je to. Avšak ani ich krása nie je večná, časom farby vyblednú alebo sa vyperú, preto ich  perte na menej stupňoch.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s