Aké sú hlavné výhody hliníkových okien?

Uvažujete nad výmenou okien? Automaticky ste si hneď spomenuli na plastové okná? Neunáhlite sa. Plastové okná nemusia byť tou jedinou voľbou. Viete, aké výhody majú hliníkové okná?
Pevné, odolné a elegantné
Základom každého dobrého okna je jeho funkčnosť, odolnosť, úspornosť a bezpečnosť. Jednou z najhlavnejších výhod konkrétne hliníkových okien je ich odolnosť a pevnosť. V porovnaní s plastovými či drevenými oknami sú hliníkové okná pevnejšie, vďaka čomu dokážu lepšie odolávať deformácii a rôznym zaťaženiam. Odolnosť hliníkových okien sa prejavuje aj v tom, že bez problémov zvládajú výkyvy teplôt. Nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu, odolávajú náporom počasia, sú nehorľavé a takisto aj zabránia násilnému vniknutiu do domu cez okno.
Hliníkové okná sa ďalej vyznačujú nielen výbornou stabilitou, ale takisto aj variabilitou. Pokiaľ ide o dizajn hliníkových okien a ich farebnú škálu, máte v podstate neobmedzené možnosti. Okná si môžete prispôsobiť tak, ako len chcete. Takisto je pravdou, že tento typ okien pôsobí oproti plastovým oknám oveľa elegantnejšie. Predstavte si váš dom s hliníkovými oknami a susedov s klasickými plastovými. Myslíme si, že výherca, pokiaľ ide o dizajn a estetiku, je jasný.
Buďte EKO aj s hliníkovými oknami
Čo treba takisto spomenúť, je aj to, že hliníkové okná sú 100 % recyklovateľné. Hliník možno považovať za ekologický materiál, ktorý neobsahuje žiadne ťažké kovy ani nečistoty. Nie je teda nebezpečný ani pre ľudský organizmus a svoju ekologickosť si zachováva počas celej svojej životnosti. Ktorá je skutočne dlhá.
Z hliníkových profilov sa vyrábajú bežne všetky typy okien: otváracie, otváraco-sklopné, posuvné, posuvno-zdvižné, fixné a aj skladacie systémy. Hliníkové okná sa využívajú najmä tam, kde sú potrebné veľkoplošné okná a veľké pevné zasklenia. V súčasnosti je to predovšetkým vo verejnom stavebníctve, ale hliníkové okná nájdete už aj v bežných domácnostiach.
Ak sa teda v blízkej dobe chystáte meniť okná, skutočne sa najprv poobzerajte aj trebárs po tých hliníkových. Jasné, že plastové okná sú klasika, ktorá je zároveň aj cenovo dostupná, ale čo vy viete, možno vás osloví aj hliník.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s