Výlet do Viedne

Tento článok je primárne určený pre cestovateľov a dobrodruhov, ktorí Viedeň nemajú skoro vôbec prelezenú. Ak teda Viedeň poznáte lepšie ako Bratislavu, nemusíte čítať d’alej.
Na výlet do Viedne sa dá ísť komfortne bud’ vlastným autom (komplikovanejšie z pohľadu parkovania) vlakom, alebo autobusom. Vlaky ponúkajú cestovný lístok ktorý zahŕňa aj poplatok za využívania hromadnej dopravy v centre Viedne. Je to teda 2 v 1, ešte aj so spiatočnou cestou domov. Ak si vyberiete autobus, vedzte, že linka Student Agency tieto transfery ponúka najnovšie za 1 euro. Výlet do Viedne preto nie je finančne náročný.
Čo určite pri výlete neprepásnuť?
Viedeň je bohatá na kvalitné galérie či múzeá. Odporúčame navštíviť aspoň niektoré z uvedených: Prírodovedecké múzeum (Naturhistorisches Museum) ktoré sa nachádza na Námestí Márie Terézie, Technické múzeum, Umeleckohistorické múzeum (Kunsthistorisches Museum), Múzeum voskových figurín Madame Tussauds a Mumok (Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien).

Krásy Viedne spoznáte ale nielen pri návštevách galérií či muzeí, ale hlavne pri prechádzkach samotnou Viedňou. Pri nej určite natrafíte na Dom svätého Štefana, ktorý je symbolom tohto mesta. Nájdete ju na Maria-Hilfe Straße, preslávenou aj vd’aka nákupom. Nájdete tu veru široký výber zahraničných značiek a reťazcov.
Ak máte chuť na piknik či zoo, odporúčame návštevu zámku Schönbrunn. Toto bývalé sídlo Habsurgovcov, zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO je takým rakúskym Versaillesom. Zámok je obklopený rozsiahlym udržiavaným parkom, kde je v súčasnosti možné navštíviť jednu z najstarších zoologických záhrad na svete, Gloriettu, záhrady, detské ihrisko, labyrinty, skleníky – palmový skleník či botanickú záhradu. Ozaj skvelé miesto, kde skĺbite spoznávanie rakúskej histórie s príjemným relaxom.

Ak by sme chceli spomenúť úplne všetky krásy Viedne, museli by sme vydať hrubú bichľu, v ktorej by na to bol priestor. Ak nemáte čas študovať si veľa o Viedni pred jej návštevou, inšpirujte sa aspoň recenziami na Trip Advisore. Nájdete tu odporúčania a tipy na miesta či vstupy tak ako aj na gastro zariadenia.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s