Kam na výlet?

Rozmýšľate kam by ste išli na výlet? Spravte si krásny celodenný výlet do Viedne! Dopraviť do Viedne sa môžete pravidelnou linkou, a to autobusom Bratislava – Viedeň, ktorá premáva denne v priebehu celého týždňa. Pozrieť sa môžete ísť na zámok Schönbrunn s prehliadkou nádherného parku, ktorý je jeho súčasťou, plného fontán, sôch. Výlet si môžete spojiť aj s prehliadkou najznámejších pamiatok Viedne a s návštevou jednej z najkrajších ZOO v Európe.

Zámok Schönbrunn je najnavštevovanejšou pamätihodnosťou mesta. Za svoje meno vďačí cisárovi Matiášovi, ktorý toto miesto na začiatku 17. storočia pomenoval Schöner Brunnen (krásny prameň), pretože tu zo zeme vyvieral prameň čistej vody. Zámok má niekoľko známych miestností, napríklad Zrkadlový sál kde hrával ako šesťročný Wolfgang Amadeus Mozart. V miestnosti zvanej Vieux-Lacque zasadal vo svojich časoch Napoleon.

Okrem zámku sa v areáli nachádza aj rozľahlý park so zámockými záhradami a fontánami, najstaršia zoologická záhrada na svete, záhrada plná bludísk a hier, múzeum povozov z čias monarchie, skleníky s botanickými exponátmi Palmový dom (Palmenhaus) a Púštny dom (Wustenhaus) a krásny altán a kaviareň Gloriette.

Viedenská Zoologická záhrada sa nachádza takmer v centre mesta – v krásnom romantickom parku pri bývalej letnej rezidencii Habsburgovcov. ZOO je krásnym celodenným výletom pre celú rodinu. Veď uvidieť aspoň časť z vyše 4 000 zvierat z celej našej planéty, ktoré tu našli svoj nový domov. Pri vstupe do ZOO sa dá oboznámiť s termínmi a hodinami kŕmenia jednotlivých druhov zvierat. Je to naozaj zážitok.

Vybehnite sa pozrieť aj na Viedenskú radnicu (Rathaus), ktorá určite patrí medzi najznámejšie symboly mesta Viedeň. Radnicu môžete obdivovať na námestí, kde sa kedysi konali vojenské cvičenia a prehliadky.
Výlet do Viedne istotne neoľutujete, toto mesto má svojim návštevníkom naozaj čo ponúknuť.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s