Viedeň – centrum zábavy, oddychu a bohatej histórie

Viedeň sa dlhodobo umiestňuje na rebríčku najlepších miest pre život. Čo je pre toto hlavné mesto susedného Rakúska charakteristické a výnimočné?
Viedeň. Mesto od slovenských hraníc vzdialené iba niekoľko desiatok kilometrov, ale aj tak bežnému Slovákovi tak veľmi vzdialené. Rakúske hlavné mesto si toho v histórii zažilo už mnoho, nechýbali vojnové konflikty, prevraty a revolúcie, ale aj rôzne ďalšie udalosti, ktoré poznačili smerovanie Viedne a vlastne aj celého Rakúska do podoby, v akej ho poznáme dnes.

Vo Viedni majú najstaršiu zoologickú záhradu
Založená bola ešte v roku 1752 a jej pôvodným účelom bolo slúžiť mestu ako doslovný zverinec, kde si ľudia mohli prísť vychutnať pohľad na zvieratá, ktoré by vo svojom okolí bežne nestretli. Počas rokov sa však zverinec menil až do tej podoby, v akej ho poznáme dnes a aj prostredníctvom zákonov sa z neho stala zoologická záhrada, ktorej prvotným cieľom nie je zabaviť svojich návštevníkov, ale poskytnúť prebývajúcim zvieratám dostatočný priestor na zachovanie okolia pripomínajúca ich pôvodné miesto výskytu.
Mesto bohaté na kultúru a podujatia 
Priaznivci hudobných podujatí si istotne prídu na svoje na koncerte vo Viedni. Tie patria medzi najobľúbenejšia a najnavštevovanejšie z celej Európy. Vo Viedni sa okrem hudobných podujatí konajú aj tie kultúrne ako plesy a bály. Každoročne sa vo Viedni uskutoční až neuveriteľných 300 bálov. Vysoké číslo plesov tak nemôže nikoho prekvapiť, keďže Viedeň už v minulosti patrila medzi miesta s najrozvinutejšou kultúrou a umením, čo otvorilo dvere aj podujatiam s ním spojenými.
Prater – centrum zábavy a najväčších kolotočov
Viedenský zábavný park Prater patrí medzi najnavštevovanejšie a najstaršie parky v Európe a aj keď je už zďaleka charakteristický obrovským ruským kolesom, ktoré dokonca niekoľko desiatok rokov držalo svetový rekord pre najvyššie ruské koleso na svete, pred 5 rokmi sa jedna z atrakcií opäť stala držiteľom svetového rekordu. V roku 2010 sa vedenie parku rozhodlo pre ambiciózny projekt, ktorého produktom sa mal stať najvyšší retiazkový kolotoč na svete. Stavba trvala niekoľko mesiacov a jeho výška sa zastavila až pri 117 metrov nad zemou!
Ak neviete kam na výlet s rodinou, alebo len tak s priateľmi cez víkend vyrazte si do Viedne. Okrem zábavy a kultúry tu nájdete aj mnoho krásnych kultúrnych pamiatok a miest na oddych. Okrem toho vás poteší výborné jedlo a ženy si prídu na svoje na nákupných uliciach.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s